PRZEWODNIK

FABRYKA ENERGOOSZCZĘDNYCH DOMÓW  Z DREWNA „GOLBALUXzałożona została w 1994 roku przez Państwo Mieczysława i Halinę Golba.   Obecnie  to  duża  rodzinna  firma.

Jesteśmy z naszymi klientami już ponad 20 lat – mówi Prezes firmy. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w budowie domów z drewna. Nasza produkcja to tradycja w połączeniu z nowoczesną techniką obróbki drewna. Nowoczesne i innowacyjne maszyny oraz termiczna obróbka drewna pozwala nam tworzyć piękne, zdrowe i ciepłe domy. Główną zaletą naszych domów jest energooszczędność, która wiąże się z niskimi kosztami utrzymania domu oraz solidna opatentowana konstrukcja.

Mamy ponad 4 000 m2 hal produkcyjnych i prawie 4 ha powierzchni magazynowo składowej. Hale wyposażyliśmy w najnowsze i innowacyjne centra ciesielski CNC  z  nowoczesną linią do prefabrykacji domów. Zbudowaliśmy nowoczesną linię do produkcji wiązarów dachowych. Wszystkie cięcia, wiercenia, frezowanie, znakowanie i opisywanie wszystkich elementów konstrukcyjnych odbywają się automatycznie. W przycinaniu i budowie elementów konstrukcyjnych ścian, stropów oraz wiązarów dachowych uzyskują najwyższą jakość. Elementy konstrukcyjne projektowane są komputerowo i przekazywane w formie cyfrowej do dalszej obróbki. Wprowadzone oprogramowania projektowe konstrukcji daje potężne narzędzie CAD/CAM przygotowane dla różnych obszarów zastosowań. 3D CAD/CAM, to tworzenie przestrzennych modeli obiektów. Połączenie dwóch systemów CAD i CAM daje ogromne możliwości projektowo-produkcyjne. Tak rozbudowany program stwarza duże możliwości w prefabrykacji najbardziej skomplikowanych budynków. Duża rozpiętość zastosowań pozwala dostosować się do bieżących wymagań i potrzeb klienta. Uzyskaliśmy dotąd nieosiągalną prędkość obrabianych elementów przy pełnej elastyczności i precyzji. To skutkuje czasem realizacji dotychczas nieosiągalnym z oczywistą korzyścią odbiorcy końcowego. Energooszczędne domy budujemy zgodnie z najwyższą innowacyjną sztuką ciesielską

Budujemy domy już ponad 20 lat w stanie surowym, zamknięty i pod klucz. Chętnie służymy radą i pomocą. Dysponujemy kilkunastoma ekipami montażowymi działającymi na terenie całego kraju. Budując z nami otrzymasz gwarancję profesjonalnego wykonania każdego detalu oraz atrakcyjną cenę. Zapraszamy do naszej firmy, która mieści się w Wiązownicy woj. Podkarpackie na rozmowy i negocjacje oraz do oglądania domów pokazowych.

Nasze domy kojarzą się z ciszą i spokojem, z rodzinną ciepłą atmosferą, z naturą, ekologią oraz materią miłą i ciepłą w dotyku. Technologia drewniana to technologia ekologiczna oparta na materiale odnawialnym jakim jest drewno. Uzyskujemy ją w sposób „czysty” i z minimalnym zużyciem energii konwencjonalnej. Stosowane przez nas drewno do budowy domów pochodzi z Bieszczad. Najważniejsza czynność w przygotowaniu elementów konstrukcyjnych domu z drewna to obróbka termiczna. Poprzez  tą czynność drewno jest zakonserwowane na zawsze i zyskujemy komfort użytkowania. Trzeba pamiętać, że w domu wraz z rodziną spędzamy połowę życia i należy brać po uwagę wszystkie „szczegóły” Domy zbudowane zgodnie z najwyższą sztuką ciesielską mogą przetrwać nawet 200-300 lat.

Firma buduje domy z elewacją drewnianą oraz tynk mineralny wg kilku technologii.

Firma “Golbalux” znana jest nie tylko z prowadzonej działalności gospodarczej, lecz także z zaangażowania w życie społeczno kulturalne w regionie. Jest sponsorem wielu imprez sportowych dzieci i młodzieży sportowo uzdolnionej i biorącej udział w różnych turniejach piłkarskich: “Z PODWÓRKA NA STADION”, “TURNIEJ  Marka Wielgusa”. Każdego roku udział w tych turniejach potwierdza ponad 1000 drużyn. Od wiele lat firma związana jest z klubem piłkarskiego “Golbalux” Wiązownica.  Osiągnięcia to liczne sukcesy tego klubu sportowego awanse do wyższych klas rozgrywkowych. Klub wychował wielu uzdolnionych piłkarzy, którzy kontynuują naukę w szkołach mistrzostwa sportowego. Firma pomaga spełniać marzenia dzieciom i młodzieży uzdolnionej muzycznie i sportowo organizując zwiedzanie Parlamentu Polskiego, stadionu Narodowego i wiele innych miejsc w kraju i za granicą.

     Zapraszamy na naszą stronę :  www.golbalux.pl

Laureat XV edycji Konkursu PODKARPACKIEJ NAGRODY GOSPODARCZEJ w kategorii Najlepsze Produkty:

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe

“GOLBALUX” Sp. z o.o.

Produkt:

Energooszczędne Domy z Drewna

(w innowacyjnej technologii budowy ścian)

21 listopada 2016 roku (poniedziałek) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Rzeszowie, odbyła się uroczysta Gala XV edycji konkursu

“Podkarpacka Nagroda Gospodarcza”.

O konkursie

Celem konkursu jest wyłonienie grupy najlepszych i najaktywniejszych gospodarczo firm naszego regionu, które dzięki osiąganym wynikom w prowadzonej działalności są lub mogą stać się wzorem dla innych. To również promowanie rozwoju gospodarczego województwa poprzez prezentację firm o najbardziej pożądanym wizerunku gospodarczym. Już samo uczestnictwo w konkursie to nobilitacja dla każdego z uczestników poprzez znalezienie się w gronie najdynamiczniejszych i najlepiej rozwijających się przedsiębiorstw Podkarpacia.

Dotychczas przeprowadzono trzynaście edycji konkursu. Wzięło w nich udział ponad 1500 przedsiębiorstw, statuetką nagrodzono 130 firm, które dzięki posługiwaniu się tytułem laureata “Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej” promują swój pozytywny wizerunek i ugruntowują pozycję na rynku.

W konkursie mogą brać udział firmy prowadzące działalność gospodarczą na terenie naszego województwa przynajmniej dwa lata bez względu na ich wielkość czy formę prawną. Konkurs realizowany jest dwuetapowo. Po złożeniu deklaracji uczestnictwa w konkursie firmy wypełniają ankiety konkursowe. Po sprawdzeniu wniosków pod względem formalnym rozpoczynają się oceny eksperckie w oparciu o kryteria konkursu “Podkarpacka Nagroda Gospodarcza”, na podstawie przesłanych przez uczestników konkursu ankiet weryfikacyjnych. Kolejnym etapem jest wizytacja nominowanych firm. To właśnie po jej przeprowadzeniu Kapituła Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej, w skład której wchodzą specjaliści z dziedziny gospodarki oraz osoby zaufania publicznego podejmuje ostateczne decyzje o przyznaniu nagród i wyróżnień.

Finał konkursu, czyli uroczysta Gala “Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej”, jest najważniejszym wydarzeniem w rocznym cyklu konkursu, uroczystym podsumowaniem i zamknięciem kolejnej edycji. Dzięki staraniom organizatorów, władzom województwa, Wojewody Podkarpackiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Patronom konkursu uroczysta Gala wieńcząca Konkurs jest co roku jednym z najważniejszych wydarzeń gospodarczych regionu. Obecność znamienitych gości oraz oprawa uroczystości jest znakomitą okazją do promocji firm biorących udział w “Podkarpackiej Nagrodzie Gospodarczej”.