PRZEWODNIK

 

Lider Regionu 2018

 

22 marca br. w Rzeszowie przyznano statuetki dla Liderów Regionu. W konkursie przyznawane są statuetki za zaangażowanie i pracę na rzecz rozwoju regionu Podkarpackiego. W kategorii “Budownictwo” Kapituła wyróżniła firmę “GOLBALUX” za innowacyjną technologię produkcji domów z drewna. W 2017 roku postawili na nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania inwestując w rozwój firmy. Wybudowali nowoczesną halę produkcyjną o powierzchni 2000 m2. Wyposażyli ją w najnowsze i innowacyjne centra ciesielski CNC. Zamontowali nowoczesną linię do prefabrykacji domów. Zbudowali nowoczesną linię do produkcji wiązarów dachowych. Wszystkie cięcia, wiercenia, frezowanie, znakowanie i opisywanie wszystkich elementów konstrukcyjnych odbywają się automatycznie. W przycinaniu i budowie elementów konstrukcyjnych ścian, stropów oraz wiązarów dachowych uzyskują najwyższą jakość. Elementy konstrukcyjne projektowane są komputerowo i przekazywane w formie cyfrowej do dalszej obróbki. Wprowadzone oprogramowania projektowe konstrukcji daje potężne narzędzie CAD/CAM przygotowane dla różnych obszarów zastosowań. 3D CAD/CAM, to tworzenie przestrzennych modeli obiektów. Połączenie dwóch systemów CAD i CAM daje ogromne możliwości projektowo-produkcyjne. Tak rozbudowany program stwarza duże możliwości w prefabrykacji najbardziej skomplikowanych budynków. Duża rozpiętość zastosowań pozwala dostosować się do bieżących wymagań  i potrzeb klienta. Dzięki tym nowoczesnym, innowacyjnym rozwiązaniom i technologią zwiększyli kilkadziesiąt razy wydajność. Uzyskali dotąd nieosiągalną prędkość obrabianych elementów przy pełnej elastyczności  

i precyzji. To skutkuje czasem realizacji dotychczas nieosiągalnym z oczywistą korzyścią odbiorcy końcowego. Energooszczędne domy budują zgodnie z najwyższą innowacyjną sztuką ciesielską. Obecnie to duża rodzinna  FABRYKA ENERGOOSZCZĘDNYCH DOMÓW Z DREWNA „GOLBALUX”, założona została w 1994 roku.

O konkursie:

Konkurs ma już bogatą historię. Co roku wśród laureatów są znane, duże przedsiębiorstwa, jak                 i mniejsze podmioty gospodarcze, które osiągnęły bardzo dobre wyniki w porównaniu ze swoimi konkurentami na rynku. Lider to ktoś z dalekosiężną wizją. Ktoś, kto śmiało podejmuje wyzwania, wytycza nowe ścieżki, podnosi poprzeczkę sobie i innym. Trudno wyobrazić sobie postęp bez twórczego fermentu, jaki kreują liderzy. To lokomotywy rozwoju cywilizacyjnego na Podkarpaciu. Dzięki ich aktywności polepszają się warunki życia – mówi Stanisław Sowa, redaktor naczelny “Nowin”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *